facebook
Android Tendy Radio Player
     POSŁUCHAJ NAS ONLINE  |

logo

play
Trendy Radio

WYBIJAMY TRENDY BRZMIENIE NA 101,9 i 95,2 fm.

Tour de Pologne UCI World Tour bezpieczeństwo zapewnione przez Grupę Impel

« Aktualności 25 23 lipca 2021r. o 18:00

Już po raz dziesiąty Grupa Impel zadba o zabezpieczenie trasy Tour de Pologne UCI World Tour. – To wielkie wyzwanie, ale i prestiż – mówi Janusz Pniak, jeden z koordynatorów ds. ochrony podczas Tour de Pologne z Grupy Impel.

78. Tour de Pologne UCI World Tour rozpocznie się 9 i potrwa do 15 sierpnia. I już wiadomo, że będzie niezwykłym wydarzeniem, ale i ogromnym wyzwaniem, także od strony zabezpieczenia trasy. – Od zeszłego roku standardem jest to, że działamy… inaczej. I chodzi tu o wiele względów. Trasa jest nieco inna, zasady covidowe też się zmieniają. To o tyle trudne, że trzeba się do nich błyskawicznie dostosowywać, bo i sytuacja w trakcie tego typu wydarzeń zawsze jest dynamiczna. Sporo formalności, spełnienie oczekiwań organizacyjnych i logistyka z tym związana, determinują szybkie i pewne decyzje. Ale dzięki sprawdzonym rozwiązaniom i posiadanej wiedzy, niezmiennie dajemy radę. Za nami wiele lat współpracy i nasze wspólne doświadczenia w tym zakresie, dają obu stronom komfort i bezpieczeństwo pracy nad wydarzeniem. Przede wszystkim zachowujemy ciągłość koordynatorów do spraw bezpieczeństwa, którzy nie tylko posiadają odpowiednią wiedzę, dobrze orientują się w przepisach, ale przede wszystkim znają doskonale oczekiwania organizatora – mówi. Janusz Pniak, który jest jednym z koordynatorów z ramienia Grupy Impel
podczas Tour de Pologne.

– Od lat pracujemy z Grupą Impel, która pomaga nam wzorowo. Pełen profesjonalizm. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej współpracy i fantastycznie, że mamy takiego partnera – powtarza często dyrektor generalny wyścigu Czesław Lang. – Co roku wiemy, że będzie trudno i tak później faktycznie jest, ale kiedy wszystko się kończy, człowiek czuje ogromną satysfakcję. Mówię za siebie i wielu innych ludzi niezwykle zaangażowanych w swoją pracę. Widać uśmiech pana Czesława i innych ludzi, z którymi współpracujemy, tego nie da się zmierzyć w żaden sposób. Wszyscy mamy świadomość, że to jedna z największych imprez tego typu. Wymieniają nas w jednym zdaniu z największymi wyścigami na świecie. Dla nas to ogromne wydarzenie i prestiż, wszyscy mają tego świadomość. Poprzedni TdP został nazwany najlepszą imprezą sportową roku – mówi Janusz Pniak i opowiada o tym, jakie trudności czekają na jego zespół w tym roku.

– Zabezpieczenie tego typu zawodów jest wielowymiarowe. Łańcuch dowodzenia się wydłuża. Koordynator ma bardzo duży teren do zabezpieczenia i dbanie o bezpieczeństwo uczestników na całej długości jest wymagające. Tegoroczne odcinki zaplanowane zostały na nowych trasach, tym razem, na wschodniej ścianie Polski. Dodatkowo w Katowicach, na pętli w mieście, odbędzie się jazda indywidualna na czas. Niezależnie od zakresu zmian, jesteśmy gotowi stawić im czoła, kolejnym wyzwaniom również.– mówi Janusz Pniak.

zdjęcie_28174
Ilość komentarzy: 0

Komentarze czytelników

    Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Nick *
Treść *
Kod z obrazka *
Zasady komentarzy

Trendy ogłoszenia
kup/sprzedaj/wymień

   

POGODA

Pogoda
zachmurzenie małe 17°C

teraz

zachmurzenie umiarkowane14°C

jutro

Msze Święte

MATERIAŁY WIDEO

» więcej materiałów wideo

MATERIAŁY AUDIO