facebook
Android Tendy Radio Player
     POSŁUCHAJ NAS ONLINE  |

logo

play
Trendy Radio

WYBIJAMY TRENDY BRZMIENIE NA 101,9 i 95,2 fm.

Dziś Wszystkich Świętych. Gdzie będą zmiany wokół cmentarzy

« Aktualności 181 01 listopada 2018r. o 09:09

GORLICE

W Gorlicach w związku z 1 listopada zmieniła się organizacja ruchu w obrębie cmentarzy. Na ul. Cmentarnej ruch odbywa się w jednym kierunku z wjazdem od ulicy Karwacjanów. Mając na uwadze zwiększoną ilość pojazdów są także dodatkowe miejsca postojowe. Jeżeli odwiedzacie cmentarze w Gorlicach najlepiej parkować przy ulicy Karwacjanów wzdłuż muru cmentarza parafialnego oraz przy ulicy 3-go Maja na odcinku od ul. Łukasiewicza do ul. Narutowicza. Dodatkowo można parkować na terenie Miejskiego Zespołu Szkół nr 5 przy ul. Krakowskiej oraz na terenie I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kromera - wjazd od ul. Kołłątaja Przypominamy także, że na istniejących miejscach postojowych w centrum miasta w soboty oraz niedziele i święta opłaty nie są pobierane, więc można tam także zostawiać pojazdy.

W Bieczu do 4 listopada do godziny 12.00 obowiązuje czasowa zmiany organizacji ruchu w rejonie cmentarza komunalnego w Bieczu. Wprowadzony został jednokierunkowy ruch w całości ulicy Harta stanowiącej dojazd do Cmentarza z wjazdem od strony ulicy Bochniewicza i wyjazdem do ulicy Grunwaldzkiej.

 

JASŁO

W Jaśle, tak jak w wielu innych miastach, w związku ze zwiększonym ruchem w pobliżu cmentarzy wprowadzone zostały zmiany organizacji ruchu przy cmentarzach. Przy cmentarzu na ulicy Zielonej za skrzyżowaniem ulicy klikowej z ulicaą Farną został ustawiony znak „zakaz zatrzymywania się“. Przy Cmentarzu przy ul. Mickiewicza pojawił się znak zakaz zatrzymywania się” po lewej stronie w kierunku osiedla „Gamrat“ od skrzyżowania z ul. Kaczorowy do skrzyżowania z ul. Starowiejską. Tutaj parkingi są zorganizowane wzdłuż ul. Mickiewicza, na parkingu zewnętrznym przy cmentarzu, na drodze dojazdowej do domu przedpogrzebowego oraz na parkingu wewnętrznym cmentarza. Natomiast postój dla osób przyjeżdzajacych na cmentarz przy ulicy gajowej znajduje się na parkingu i wzdłuż tej ulicy. Osoby niepełnosprawne mają możliwość wjazdu samochodami na cmentarze przy ul. Mickiewicza i ul. Gajowej.

W celu zmniejszenia liczby samochodów przy cmentarzu na ul. Mickiewicza i umożliwienie dojazdu do cmentarza i powrotu do centrum miasta od 8. 17 kursują bezpłatne autobusy. Szczegółowe informacje na temat kurów znajdują się na stronie internetowej jasielskiego magistratu.

 

KROSNO

W Krośnie zmiany w obrębie cmentarzy pojawiły się już od poniedziałku. Tymczasowo zmienione zostało oznakowanie ulic, wyznaczone zostały dodatkowe miejsca parkingowe, a w obrębie cmentarzy pojawili się policjanci i strażnicy miejscy, którzy kierują ruchem. Największych zmian należy się spodziewać przede wszystkim w rejonie cmentarza komunalnego w dzielnicy Polanka. Na ulicy Baczyńskiego obowiązuje ruch jednokierunkowy, wjazd możliwy będzie od ul. Decowskiego. Zakaz wjazdu obowiązuje od strony Dobieszyna za skrzyżowaniem z ul. Popiełuszki na ul. Baczyńskiego. Po lewej stronie ul. Baczyńskiego w kierunku Dobieszyna obowiązuje "zakaz zatrzymywania się". Parkowanie na ul. Baczyńskiego możliwe jest tylko po prawej stronie ulicy (od strony cmentarza) w kierunku Dobieszyna, natomiast parkowanie przy ulicy Popiełuszki jest możliwe po lewej stronie w wyznaczonych i oznakowanych miejscach.

Posłuchaj

Tomasz Wojdanowicz, Straż Miejska w Krośnie

Na parkingach będą wyznaczone miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Wszystkie zmiany organizacji ruchu drogowego będą obowiązywać do godzin porannych 5 listopada.

 

TARNÓW

Dodatkowe miejsca postojowe, oznakowane dojazdy do cmentarzy, na wybranych ulicach jeden kierunek ruchu zamiast dwóch – między innymi takie zmiany organizacji ruchu będą obowiązywać w rejonie cmentarzy komunalnych i parafialnych w Tarnowie. Takie zmiany obowiązywać będą m.in. na ulicy spokojnej. Tutaj prowadzony jest ruch dwukierunkowy, natomiast na remontowanym odcinku na jezdni południowej wyznaczony zostanie parking. Jezdnia manewrowa tego parkingu będzie jednokierunkowa.

W okolicach cmentarza Krzyż wprowadzono wiele zmian. Wyjazd w kierunku wschodnim z ulicy Spokojnej jest wyłącznie prosto przez ulicę Błonie do al. Jana Pawła II oraz w prawo ulicą Nowodąbrowską do centrum miasta – zabroniony jest skręt w lewo. Na skrzyżowaniu ulic Nowodąbrowskiej i Spokojnej sygnalizacja świetlna jest wyłączana w zależności od natężenia ruchu. Policja zapewnia ręczne kierowanie ruchem. Parkować można pomiędzy ulicą Nowodąbrowską a ks. Kmiecika ,na nieczynnej jezdni południowej pomiędzy ul. Krzyską i wlotem ul. Ks. Kmiecika, a także pomiędzy ul. Krzyską i al. Piaskową na nieczynnej jezdni południowej. Wprowadzony został także jeden kierunek ruchu od Spokojnej do M. B. Fatimskiej. Jest także prawostronny zakaz zatrzymywania się od ul. Spokojnej i obustronny zakaz zatrzymywania się od pętli autobusowej.

Posłuchaj

Paweł Klimek KMP Tarnów

Wzorem lat ubiegłych, 1 listopada pasażerowie wszystkich linii tarnowskiej komunikacji miejskiej korzystać będą mogli z bezpłatnych przejazdów autobusami. Kursować będą one według rozkładów jazdy na dni świąteczne Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie uruchomił tego dnia także dodatkowe linie autobusowe – oznaczone literą „C” - do cmentarzy w Krzyżu, Mościcach i Klikowej. Rozkłady jazdy obowiązujące 1 listopada dostępne są na stronie komunikacja.tarnow.pl w zakładce „Aktualności”.

 

PRZEWORSK

W Przeworsku do 5 listopada na ul. Hugona Kołłątaja planowana jest zmiana organizacji ruchu. Na tej ulicy w okresie świątecznym ruch będzie odbywał się jednokierunkowo z wjazdem od strony skrzyżowania ulicy Marii Konopnickiej z ulicą Tysiąclecia i wyjazdem na ulicę Ignacego Krasickiego. Dziś dla osób przyjezdnych odwiedzających groby bliskich utworzono przy przeworskich cmentarzach dodatkowe miejsca parkingowe. Są to: Parking przy Zespole Szkół Zawodowych przy ul. Krasickiego, Parking przy tzw. nowym cmentarzu na działce prywatnej, Parking na osiedlu przy ul. Jagiellońskiej oraz Parking na części dworca PKS. 

 

DĘBICA

W dniu Wszystkich Świętych na terenie powiatu dębickiego oraz w Dębicy w rejonach cmentarzy obowiązywać będą ograniczenia w ruchu drogowym. Przy Cmentarzu Parafialnym: wprowadzony jest ruch jednokierunkowy od skrzyżowania z ul. Świetosława do skrzyżowania z ul.Karłowicza. Dopuszczone jest parkowanie skośne na jezdni po lewej stronie. W rejonie wejścia na cmentarz znajdują się dwa parkingi samochodowe. Ruch dwukierunkowy został wprowadzony przy ul.Cmentarnej na skrzyżowaniu z ulicą Karłowicza do skrzyżowania z ulicą Tuwima. Wprowadzony został także ruch jednokierunkowy od skrzyżowania z ul.Tuwima do skrzyżowania z ul.Drogowców. Dopuszczone jest parkowanie skośne na jezdni po prawej stronie. Przy cmentarzu komunalnym na drodze powiatowej obowiązuje zakaz zatrzymywania po obu stronach ul.Wielopolskiej. Parking znajduje się w bezpośrednim rejonie cmentarza z wyznaczonymi miejscami dla osób niepełnosprawnych. W przypadku dużej ilości pojazdów możliwe będzie parkowanie samochodów na terenie parkingu Szkoły Podstawowej nr 8. 

Policja apeluje do wszystkich kierowców, odwiedzających w tych dniach groby swoich bliskich,  o ostrożność, rozwagę, wzajemną wyrozumiałość oraz zwracanie szczególnej uwagi na ustawione znaki drogowe i pieszych poruszających się w rejonie cmentarza.

 

SANOK

W Sanoku należy również spodziewać się utrudnień w okolicach nekropolii oraz zmian w organizacji ruchu. W Sanoku przy Cmentarzu Centralnym znak ,,zakaz zatrzymywania się” jest zniesiony na odcinku drogi od skrzyżowania ul. Dmowskiego z ul. Jana Pawła II do pasa zjazdowego przed Rondem Beksińskiego, oraz od ul. Rymanowskiej za Rondem do skrzyżowania z ul. Dąbrowiecką. Przy wjeździe na ul. Głogową od strony ul. Kiczury zostal postawiony znak ,,zakazu wjazdu”. Miejsca parkingowe wyznaczone są na odcinku drogi od skrzyżowania ul. Dmowskiego z ul. Jana Pawła II do pasa zjazdowego przed Rondem Beksińskiego. Od ul. Rymanowskiej za Rondem do skrzyżowania z ul. Dąbrowiecką do parkowania wykorzystany będzie chodnik. Dodatkowe miejsca parkingowe wyznaczone są wzdłuż ulic: Kiczury, Matejki, Heweliusza; na jednokierunkowej ul. Głogowej pojazdy będą mogły parkować po prawej stronie jezdni zgodnie z kierunkiem ruchu. Przy Cmentarz Północnym na ulicy Lipińskiego zarządca drogi nie wprowadza zmian organizacyjnych w ruchu. Dodatkowe miejsca parkingowe wyznaczone są na poboczu wzdłuż ul. Lipińskiego po prawej stronie jadąc w kierunku Zagórza,, a także na ul. Wierzbowej i Cmentarnej. Przy cmentarzu Południowym na ulicy Konopnickiej w związku z budową obwodnicy Sanoka dojazd do cmentarza został zmieniony zgodnie z obowiązującym projektem czasowej organizacji ruchu. Przy cmentarzu wykorzystany do postoju pojazdów jest dp wykorzystania parking znajdujący się bezpośrednio przy cmentarzu oraz ulica prowadząca do cmentarza. Wyznaczono jedno miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Przypominamy także, że w Sanoku zostały uruchomione także dodatkowe kursy na liniach autobusowych w komunikacji miejskiej. Dodatkowe kursy pojawiają się na linii nr 2 na trasie ul. Jana Pawła II w kierunku ulicy ul. Ustronie i z powrotem oran na linii numer „5” na trasie: ul. Krakowska - ul. Lipińskiego i z powrotem. Pełny rozkład jazdy znajduje się na stronie internetowej sanockiego magistratu.

W Zagórzu przy cmentarzu na ulicy Batorego na całej jego długości oraz po drugiej stronie jezdni znajduje się parking dla pojazdów. Policjanci porządkują oraz regulują ruch pojazdów przy cmentarzu. Na parkingu wyznaczono sześć miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych. W Besko natomiast przy cmentarzy na ulicy Kościelnej nastąpiła zmiana organizacji ruchu polegającą na ustawieniu od ul. Kościelnej znaku ,droga jednokierunkowa” , od ul. Długiej znak ,,zakaz wjazdu” i znak ,nakaz jazdy w lewo za znakiem”.Parking znajduje się bezpośrednio przy cmentarzu na ul. Kościelnej i Długiej. Wyznaczono trzy miejsca dla osób niepełnosprawnych. Na cmentarzach w pozostałych miejscowościach powiatu sanockiego – w każdym przypadku wykorzystane będą przyległe parkingi oraz pobocza dróg dojazdowych. 

 

BRZOZÓW

Trwa coroczna akcja znicz. W tych dniach funkcjonariusze zadbają przede wszystkim o to, byśmy bezpiecznie dotarli w rejony cmentarzy i powrócili do swoich domów.W związku ze wzmożonym ruchem na drogach w tych dniach na terenie powiatu brzozowskiego są przewidywane utrudnienia w ruchu drogowym. Wystąpią one głównie w pobliżu cmentarzy i kościołów, największych utrudnień możemy się spodziewać na krajowej 19 w Domaradzu, na drodze wojewódzkiej nr 886 w miejscowościach: Blizne, Stara Wieś, Brzozów, Humniska oraz na drodze powiatowej prowadzącej w kierunku Przysietnicy. Na terenie powiatu brzozowskiego nie przewiduje się zmian w organizacji ruchu.

Posłuchaj

Monika Dereń, KPP Brzozów

zdjęcie_16154
Ilość komentarzy: 0

Komentarze czytelników

    Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Nick *
Treść *
Kod z obrazka *
Zasady komentarzy

Trendy ogłoszenia
kup/sprzedaj/wymień

   

POGODA

Pogoda
rozproszone chmury 14°C

teraz

słabe opady deszczu9°C

jutro

Msze Święte

MATERIAŁY WIDEO

» więcej materiałów wideo

MATERIAŁY AUDIO