facebook
Android Tendy Radio Player
     POSŁUCHAJ NAS ONLINE  |

logo

play
WIOSNA Z CYKLU CZTERY PORY ROKU ALLEGRO...

WYBIJAMY TRENDY BRZMIENIE NA 101,9 i 95,2 fm.

Nielegalna, zimowa wyprawa dwóch Latynosów

« Aktualności 230 24 stycznia 2019r. o 14:32

Patrol Straży Granicznej z Korczowej  zatrzymał dwóch cudzoziemców, którzy pieszo przekroczyli granicę z Ukrainy do Polski. Jeden to obywatel Hiszpanii, a drugi - leżącej w Ameryce Środkowej Dominikany. Mężczyźni byli mocno przemoczeni i zziębnięci. Cudzoziemcy przedstawili do kontroli paszporty; jeden wydany przez władze Hiszpanii, a drugi na Dominikanie. Dodatkowo 25-letni obywatel Dominikany wylegitymował się hiszpańskim zezwoleniem na pobyt, które okazało się być jednak fałszywe.

Prowadzone przez Straż Graniczną dalsze czynności w sprawie szybko doprowadziły do ustalenia, że mieszkaniec Dominikany przyleciał samolotem z Ameryki Środkowej do Kijowa, a następnie spotkał się ze swoim rodakiem, aktualnie mieszkającym w Hiszpanii. Dla Dominikańczyka krajem docelowym miała być Hiszpania, gdzie chciał się osiedlić. W tym celu będąc jeszcze na Dominikanie,  za 6 tysięcy euro kupił fałszywy dokument pobytowy.

Obywatel Dominikany oraz jego kolega,  22-letni Hiszpan przyznali się do przekroczenia granicy wbrew przepisom.  Obaj zostali ukarani, Hiszpan mandatem, natomiast Dominikanin dobrowolnie poddał się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok.

zdjęcie_17105
Ilość komentarzy: 0

Komentarze czytelników

    Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Nick *
Treść *
Kod z obrazka *
Zasady komentarzy

Trendy ogłoszenia
kup/sprzedaj/wymień

   

POGODA

Pogoda
pochmurno z przejaśnieniami 12°C

teraz

słabe opady deszczu22°C

jutro

Msze Święte

MATERIAŁY WIDEO

» więcej materiałów wideo

MATERIAŁY AUDIO