logo

play
Trendy Radio - Tredny Radio

WYBIJAMY TRENDY BRZMIENIE NA 101,9 i 95,2 fm.

Łemkowyna Ultra-Trail® już w sobotę

« Aktualności 147 12 października 2017r. o 16:07

W najbliższą sobotę blisko 2000 biegaczy zmagać się będzie z błotnistymi trasami po Beskidzie Niskim - od 30 do 150 km. Ultra Trail to rodzaj biegów przełajowych. To pewna dyscyplina, która stała się popularna nawet wśród amatorów, choć jest sporym wyzwaniem dla biegaczy. Biegnie się w trudnych warunkach terenowych - po górach, lasach, wąskich ścieżkach, bez względu na pogodę, nierzadko nawet przez dwa dni non-stop.

Łemkowyna Ultra-Trail® odbywa się w Beskidzie Niskim, na terenach zamieszkiwanych niegdyś przez Łemków. Beskid Niski to dla biegaczy piękny, ale i wymagający teren. Wśród stałych bywalców impreza nazywana jest Błotowyną, bo biegacze muszą się często zmagać z błotem na szlaku oraz kilkoma rzekami. Najdłuższy odcinek, z którym zmierzą się biegacze liczy 150 km i biegnie z Krynicy do Komańczy. Start odbędzie się o północy z piątku ma sobotę. Pierwsi zawodnicy z tej trasy spodziewani są na mecie w Komańczy ok. godz. 17.00 w sobotę.Pozostałe trasy to: 80 km – z Krynicy do Chyrowej, 70 km – z Chyrowej do Komańczy, 48 km – z Iwonicza do Komańczy, 30 km – z Puław do Komańczy. Trasa biegnie Głównym Szlakiem Beskidzkim.

W imprezie weźmie udział blisko 2000 osób. To zawodnicy nie tylko z Polski, ale i zagranicy. Reprezentują oni 16 krajów, w tym Norwegię, Francję czy Hiszpanię. Najwięcej zagranicznych zawodników pochodzi z Węgier – 25 osób i Wielkiej Brytanii – 12 osób. Po raz drugi biuro zawodów zlokalizowane będzie w Krośnie. Aby kibicować najlepiej udać się na miejsca startów oraz na metę w Komańczy. Dobrymi miejscami są też: Rymanów Zdrój, Iwonicz Zdrój oraz wyciąg Kiczera Ski w Puławach.

zdjęcie_11522
Ilość komentarzy: 0

Komentarze czytelników

    Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Nick *
Treść *
Kod z obrazka *
Zasady komentarzy
  • Aktualności sportowe
  • Aktualności sportowe

Trendy ogłoszenia
kup/sprzedaj/wymień

   
Msze Święte

MATERIAŁY WIDEO

» więcej materiałów wideo

MATERIAŁY AUDIO