Trendy Radio Player

Słuchaj Trendy w telefonie

Trendy Radio App
Telefon

Julia Augustyn z dwoma srebrnymi medalami na Mistrzostwach Świata w Chinach 16 Listopada 2017

Julia Augustyn, tegoroczna stypendystka Burmistrza Miasta Dębica zdobyła dwa srebrne medale podczas Mistrzostw Świata Kung Fu, które odbyły się w dniach 7-11 listopada br. w miejscowości Emei w Chinach. Utalentowana mistrzyni Kung-Fu jest absolwentką Miejskiego Gimnazjum nr 3 w Dębicy i obecnie uczęszcza do I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Władysława Jagiełły w Dębicy. Julia Augustyn jest już bardzo utytułowaną zawodniczką, czterokrotną medalistką Mistrzostw Europy, mistrzynią zawodów międzynarodowych i Mistrzostw Polski Kung-fu. Dzisiaj do jej osiągnięć dołączył tytuł wicemistrza Mistrzostw Świata w Kunf-Fu w Chinach.

Na Mistrzostwa Świata Julia Augustyn pojechała jako jedna z 15 osób, które zostały powołane do Kadry Polski na Mistrzostwa Świata do Chin. Z tarnowskiej Szkoły Kung-fu Vo Thuat Thanh Quyen powołane zostały do Kadry Polski cztery osoby : Julia Augustyn, Katarzyna Migdał, Łukasz Maślanka i Tomasz Bilut.
Wielkim sukcesem może cieszyć się także startujący w kategorii dorosłych Tomasz Bilut również dębiczan, który na tych mistrzostwach zdobył również dwa srebrne medale – tak samo jak Julia za „formę ręczną” i „formę ze sztyletami”. Mistrzostwa Świata w Kung-Fu zorganizowane były po raz siódmy. W zmaganiach wzięło udział blisko 3 tysiące zawodników z całego świata. Tarnowsko-dębicka ekipa zdobyła aż 7 medali: 4 srebra, 3 brązy.